Kasım 2008’de Man City’ye deplasmanda 3-0 kaybettiğimizde bu köşeyi yazdım ve o sırada Arsenal taraftarları tarafından bunu söylediğim için karalandım.

Kasım 2008’de Man City’ye deplasmanda 3-0 kaybettiğimizde bu köşeyi yazdım ve o sırada Arsenal taraftarları tarafından bunu söylediğim için karalandım.

Huddersfield Town 0-2 Manchester United: Romelu Lukaku at … VAR, BT Sport şovundan sonra daha fazla tartışmaya yol açtı … Jose Mourinho, dar VAR kararı reddedildikten sonra emin olamadı … 70 hisse

Swarbrick’li teknisyenler, başlama vuruşundan bir saat önce ‘ofsayt hatlarını’ kalibre ederek mükemmel bir dürüstlük ve ofsaytı doğru bir şekilde değerlendirebilmelerini sağlar. Bunun yapıldığından eminim, ancak izleyen kitlenin “insan hatası” nedeniyle titreyen düzeltilmemiş çizgilerle kaldığı söylendi ve bu tekrar olmayacak. Ama bundan sonra ne ters gidecek?

İngiliz futbolundaki kısa ömrü boyunca – sadece altı hafta – Brighton’da doğru görüntüleri görememe, Chelsea’de en iyi kalitede resimlere sahip olamama, Liverpool’da ek zaman içinde sorular ve Huddersfield’de “titrek çizgiler” sunma deneyimi yaşadık. Gerçekten yeterince iyi değil.

Hepimize bunun gelişmekte olan ve devam eden bir proje olduğu söylendi, bu yüzden biraz serbestliğe izin verilmelidir. 

Bununla birlikte, Premier Lig kulüpleri, 380 oyunun tamamında VAR’ın tanıtımı için Nisan ayı sonunda oylamaya hazırlanırken, bu deney, yeşil ışık yakacaklarsa, güvenilirliği geri kazanmak için vurgulamak için çok daha iyi örneklere ihtiyaç duyuyor.

Sahadaki hakemlerin size söyleyeceği gibi, kararları doğru almak yeterli değildir – kabul edilmek için güvenilirliğe sahip olmanız gerekir.

VAR’ın Premier Lig’de güvenilebilmesi için şimdi biraz itibar kazanması gerekecek

Hawk-Eye, teknik hatanın VAR’dan sorumlu olduğu konusunda ısrar ediyor … Huddersfield Town 0-2 Manchester United: Romelu Lukaku’da … VAR, BT Sport şovundan sonra daha fazla tartışmaya neden oluyor … Jose Mourinho, dar VAR kararının reddedilmesinin ardından emin olamadı … 70 hisseleri

Önümüzdeki yaz Avustralya turu için ilk olarak İngiliz ve İrlandalı Lions formasına bakın

Luke Benedict tarafından

Yayınlandı: 17:32 GMT, 29 Ekim 2012 | Güncellenme tarihi: 17:57 GMT, 29 Ekim 2012

e-posta

9

Yorumları Görüntüle

İşte önümüzdeki yaz Avustralya’ya yapacağınız üç Test turu için İngiliz ve İrlandalı Lions formasının ilk fotoğrafı.

Adidas tişörtü, 1997’nin zaferle sonuçlanan Güney Afrika turundan bu yana ilk kez bir tasmaya sahipti – bu tesadüfen, Aslanlar’ın bir seri kazandığı son seferdi. 

Güney Afrika’da 2009 Lions turunda giyilen yakasız gömleğe benzer olmasına rağmen, Lions’ın 125. yıl dönümünü kutlamak için daha geleneksel boyun çizgisi seçildi.

Yüksek yaka ragbi: İngiliz ve İrlanda Aslanları, on yıldan daha uzun bir süre sonra ilk kez tasma takacaklar.

Galler’in baş antrenörlüğü görevinden uzun süreli izin almış olan baş antrenör Warren Gatland, önümüzdeki ay Edinburgh’daki arka oda personelinin adını verecek.https://gamblingprofessors.com/tr/bahsegel/ Galler savunma koçu Shaun Edwards’ın bu kadroya dahil olması bekleniyor, ancak diğer pozisyonlar kapmak için hazır.

Gatland geçen ay süreklilik ve tazelik arasında bir pozisyon alacağını söyledi. Konsept olarak 2009 ve Lions’dan öğrendiğimiz şeylerden biri de başarılı olması için biraz süreklilik istemenizdir ”dedi.

Önceki turlardan bir şeyler öğrenmek ve bunlardan insanların da dahil olmasını istiyorsunuz, ancak yeni yüzlere sahip olmak da önemlidir.

Öfke hakkında: Martin Johnson 1997 Güney Afrika turunda cepheden Lions’a liderlik ediyor

2009’da Sör Ian McGeechan yönetiminde, Aslanlar’ın geleneksel olarak neyle ilgili olduğuna geri döndük, çok büyük bir takım seçmiyoruz, oyuncu odasını bir arada tutuyoruz ve okul ve hastane ziyaretleri gibi topluluk işleri yapıyoruz.

Ayrıca çekici bir rugby markası oynamak istedik, yaptığımız ve seriyi kazanamama şansımız yoktu. İdeal olarak, koçları sonbahardan önce duyurmak isteriz: 2009’da ilk seçim toplantımız Altı Millet’in üç raundundan sonraydı. ‘

Göz, göz kaptan! İngiltere’den seçilen kaptan Robshaw Tamam sonra … ÖZEL: Twickenham satılık! Rugby’nin evi …

Piers Morgan, bir kez daha Arsene Wenger’ın Arsenal’den ayrılması çağrısında bulundu ve League Cup finalinde Man City’ye 3-0 yenildi.

Arsenal acınacak haldeydi. Hayır, bekle, bu çok cömertçe. Acınası, sempatiye neden olmak veya sempati uyandırmak demektir. Manchester City’ye bu kadar ürkütücü bir şekilde teslim olan takıma hiç sempati duymuyorum. Kör bir öfke ve acı bir kızgınlık hissediyorum.

Cesaretsiz, ilhamsız, yaratıcılıktan yoksun ve teknik olarak yetersizdik. Tony Adams veya Patrick Vieira gibi bir liderimiz yok, yumuşak bir dokunuş haline geldik ve oyuncular nasıl savaşacaklarını bilmiyorlar.

Wenger, elektrikli sandalyeye götürülmeyi bekleyen bir idam mahkmuna benziyordu; kızgın, hüsrana uğramış, özenli ve aniden çok yaşlı. Arsenal, gözümün önünde büyük bir kulüp olarak dağılıyor. Arsene Wenger ve Arsenal’in şirketten ayrılma zamanı geldi. 

Arsenal, Carabao Kupası finalinde Manchester City tarafından 3-0 yenildikleri için korkunçtu.

Geçen sezon, Arsene Wenger’in kulüpte en düşük seviyesiydi. Bu sezon daha da kötü olacak şekilde şekilleniyor

Hayranlar, son düdükten önce Wembley’den dışarı aktı – yönetim değişikliği zamanı geldi

Arsenal 0-3 Manchester City: Sergio Aguero, Vincent Kompany … Arsenal 0-3 Manchester City OYUNCU DERECELENDİRMELERİ: Vincent Kompany … Arsene Wenger, Arsenal’in geleceği hakkında yeni şüphe uyandırıyor … Sergio Aguero’nun ilk kupadaki final hedefi Benjamin Mendy … 1,1 bin paylaşım

ON YIL ÖNCE… 

…Piers Morgan, Arsene Wenger’ın Arsenal yöneticisi olarak görevinden ayrılmasını istedi. 2018’de, Gunners, Carabao Kupası finalinde iyice mağlup olduktan sonra, bu çağrıları tekrarladı.

Piers’in 2008 sütununun tamamını buradan okuyabilirsiniz. 

İlan

Güçlü sözler, değil mi?

Ama olay şu: Bunu dün gece Arsenal’in Carabao Kupası finalinde 3-0 mağlup olmasından sonra yazmadım – yine de son derece uygun olurdu. Manchester City’nin 3-0’lık bir yenilgisinden sonra, yaklaşık TEN YIL ÖNCE, 24 Kasım 2008’de bir MailOnline köşesinde yazdım.

Ve şimdi bu sütunu tekrar okurken, kesinlikle hiçbir şeyin değişmediği korkunç derecede açık. Aslında, Arsenal kötüleşti.

Lig tablosunda altıncı sıradayız, 27 puan öndeyiz ve dördüncü sıradaki Tottenham’ın 10 puan gerisindeyiz. FA Cup’tan çıktık, Lig Kupası finalinde küçük düşürüldük ve AC Milan’a karşı Avrupa Ligi’nden muhtemelen elenme ile karşı karşıya kaldık. 

2008’de Man City, Arsenal’i 3-0 yendi ve Wenger gitmiş olmalıydı – 2018’de hala durum böyle

Geçen sezon Wenger’in kulüpteki en kötüsüydü. Bu sezon daha da fakir olacak şekilde şekilleniyor. Yine de tutunarak, bir zamanlar öyle görkemli bir şekilde devrim yaptığı kulübü, bırakmayı reddettiği her gün daha da kasvetli bir sıradanlığa sürükleyerek devam ediyor.

Arsenal efsanesi Ian Wright’ın Pazar günü çok iyi ifade ettiği gibi: “Wenger’i şimdi izlemek, şişmanladığında Larry Holmes veya Brezilya’nın Ronaldo karşısında yaşlanan Muhammed Ali’ye tanık olmak gibidir. Arsene ile ilgili sorun, köşesinde havlu atmaya hazır kimsenin olmaması. “

Kesinlikle.

Pazar, Wenger ve Arsenal için son zamanlarda yaşanan birçok aşağılamanın sonuncusuydu. Devam edemez. Onun iyiliği için, kulübün iyiliği ve en önemlisi taraftarların iyiliği.

Arsene, bitti. Tanrı aşkına adamım, git. 

Wenger bir zamanlar Arsenal’de devrim yaptı ama şimdi onları sıradanlığa ve kargaşaya sürüklüyor

PIERS MORGAN: HERKES BUNUN BİTTİĞİNİ BİLİYOR … PLANKA NE KADAR GEÇMEDEN ÖNCE ?!

Pazartesi sabahı Piers Morgan talkSPORT’ta konuştu. 

Artık bunun bittiğini herkes biliyor, şimdi herkes benimle aynı fikirde. Ben onlardan biri olmasından hiç zevk almıyorum.

Daily Mail tarafından 300 kelimelik hızlı bir tepki vermem istendi ve Arsenal hakkında daha önce Manchester City’ye 3-0 yenildiğimi yazdığımı hatırladım. (Patrick) Vieira ve (Tony) Adams’tan beri hiçbir liderimizin olmadığını, takımın nasıl kalbi olmadığını, nasıl yumuşadıklarını, Wenger’ın nasıl kaybettiğini, nasıl idam sırasındaki bir adama benzediğini yazdım.

Bunu dün geceki maçtan sonra yazmadım, 10 yıl önce yazdım. Kasım 2008’de Man City’ye deplasmanda 3-0 kaybettiğimizde bu köşeyi yazdım ve o sırada Arsenal taraftarları tarafından bunu söylediğim için karalandım.

O zamandan beri cephanelik ligi kazanmaya yaklaşmadı, şimdi Wenger altında geçen yıldan beri en kötü lig konumundayız, ki bu onun şimdiye kadarki en düşük konumu. Yani ligde altıncı sıradayız, zirvede 27 puan gerideyiz, Tottenham’ın 11 puan gerisindeyiz, Tanrı aşkına, işler ne kadar kötü, Lig Kupası finalinden aşağılayıcı bir şekilde atıldık, elendik Nottingham Forest’tan FA Kupası, AC Milan tarafından dövülmek üzereyiz, Avrupa Ligi’nde hiçbirimizin zaten olmak istemediği şu anki formumuzu hayal ediyorum – bu yüzden Şampiyonlar Ligi’ne ikinci kez katılamayacağız yıl üst üste.

“Başarısızlık için normal avlu çubuğu ona uygulanmadan ve kovulmadan önce Wenger’ın daha ne yapması gerektiğinden emin değilim. Wenger’ın istifa etmesini bekleme aşamasının çok ötesindeyim. Vazgeçmeyecek, başarısızlığı yönetmek için yılda 10 milyon sterlin kazanıyor. Bir çiftliğe 550 milyon dolar harcayan Amerikalı, milyarder bir sahibimiz var ve bu ülkede olup bitenleri kulübümüze vermiyor. Wenger ara sıra ona FA Kupası gibi bir biblo verebiliyor, bu yeterince iyi değil, şimdi herkes benimle aynı fikirde, woopiedoo, ama hiçbir şey değişmiyor. Her Arsenal hayranı şimdi yükselip “Yeter” demedikçe nasıl değişeceğini anlamıyorum. “

Neden ayrılmaması kibir mi?

Bence bu büyük bir küstahlık. Ama bir gerçeklik kontrolüne ihtiyacımız var, Wenger 68, şimdi başka bir büyük kulüpte büyük bir iş bulamayacak ve bence gerçekten başka bir hayatı yok. Arsenal 21 yıldır onun için her şeyi tüketen bir tutku oldu, hem profesyonel hem de kişisel olarak çok şey feda etti ve bunu kesinlikle kabul ediyorum.

Bir kez daha söylemek istiyorum ki, Arsenal tarihindeki hiçbir menajer, kulübün görev süresinin ilk sekiz yılında Wenger’den aldığımız kadar zaferi getirmedi ama çok uzak görünüyor.

Üç oğlumdan biriyle sohbet ettim. En küçük oğlum 17 yaşında ve dün çok üzücü bir şey söyledi. Dedi ki: “Üzücü olan şu ki, Arsenal’in görkemli günlerini hatırlamak için çok gencim, bahsettiğiniz bu takımı, Yenilmezler’i tanımıyorum.” Çünkü o zamanlar sadece dört yaşındaydı.

“Baba, o zaman Arsenal hayranı olmak nasıl bir şeydi?” Dedi. Dedim ki: Oğlum, işte nasıldı. Dünya futbolunun en iyi köpeklerini oynadığımızda, Premier Lig’de Manchester United gibi en iyi takımlarla oynadığımızda, kazanmayı bekleyerek oraya gittik. Wenger yönetiminde sekiz yılda üç kez Premier Lig’i kazandık ve tarihteki en büyük Manchester United takımlarından bazılarını yenerek. Bunlar devasa savaşlardı ve günümüzde herkesi yenebileceğimize gerçekten inandık.

“En iyi üç takımımız vardı, o ’98 takımı, o 2002 takımı ve ’04 ‘te Yenilmezler. Bu takımlardan herhangi biri İngiliz futbol tarihinin en büyüklerindendi. “

Ama mesele şu – mevcut kadrodan kaç tanesi Wenger’in şampiyonluğu kazanan üç takımından birine girebilir? Çünkü hiçbirinin olacağını sanmıyorum.

Avrupa rekorunun arkasına saklanamaz

Ian Wright onun yerine havlu atacak kimse olmadığını söylediğinde, sanırım pek çok Arsenal hayranı benim görüşümü paylaşıyor.

Kişisel olarak Wenger’a karşı hiçbir şeyim yok. İlk yıllarda onu çok iyi tanırdım, onu çok severdim, çok zeki bir adamdır, beş dil konuşur, şarabını sever, futbol hakkında tutkuyla konuşur. Ancak, adama karşı kişisel duyguyu, menajerlik performansından ayırmalısınız.

14 yıldır ligi kazanamıyoruz ve şu anda Wenger altında hiç olmadığımız kadar ilerideyiz. Tanrı aşkına 27 puan gerideyiz!

Şampiyonlar Ligi’nde değiliz ve ikinci yıla kalifiye olma ihtimalimiz çok düşük. Avrupa rekorunun arkasına bile saklanamıyor – bu arada, Şampiyonlar Ligi’ni asla kazanamadı. 21 yılda bir final ve iki yarı finale ulaştı. Avrupa rekoru berbat!

“Ve Wenger hala şunu iddia ediyor:” Hey, bizi yıllar önce Avrupa’ya getirdim. ” Sert.

Üzücü olan şey şu ki, Wenger her gün kalıyor, futbol tarihinin en büyük miraslarından biri olması gereken şeyden mahrum kalıyor. Kaldığı her gün, daha az Arsenal hayranı Arsene Wenger’e aşık oluyor. Artık Arsene’nin gitmesi gerektiğini düşünmeyen Arsenal hayranlarının kaldığını sanmıyorum.

‘Farklı derecelerde öfke var, ben tam tepedeyim çünkü 10 yıldır bunu söylüyorum. Pek çok Arsenal hayranının ona çok sadık olduğunu düşünüyorum ve son zamanlarda yaşadığım deneyime göre şimdi bunun sona ermesi gerektiğini düşünmeye başladılar, peki bu nasıl bitecek? 

Stan Kroenke tetiği çekebilir mi? Wenger, sözleşmesini yerine getireceğini söylüyor – onun bir yıl daha kalmasını isteyen var mı? Rekabet edememekle geçen bir yıl daha mı? ‘

Oyunları boykot etmeliyiz

“Dramatik bir şey yapmalısınız (boykot) çünkü şu anda Arsenal hayranları protesto ettiğinde yönetim kurulu arkasına saklanabiliyor, bu asla büyük bir protesto değil.

Dün Wenger için asıl mesele, sondan önce ayrılan Arsenal taraftarlarının hacmiydi. Oyunu bitmeden asla terk etmem. Takımın yarım bir çaba bile sarf ettiğine inanıyorsam, dövülsem bile dışarı çıkacağım. Ama dün bitmeden 15 dakika önce ayrıldım. Twitter’da Gary Neville’e en az iki golle kaybedeceğimizi tahmin ettim. Bunu hep hissettim. Bu Şehir takımının herkesten farklı bir seviyede oynadığını hissettim ve (Pep) Guardiola, 15 yıl önce Wenger’dı. Haklı olduğum için hiçbir zevk almıyorum. Dövüleceğimizi sanıyordum ve dövüldük.

Ama beklemediğim şey Wembley’deki bir kupa finali – pekala, Lig Kupası dünyadaki en büyük şey değil ve bunu ilk söyleyen ben olacağım – ama büyük, dolu bir Wembley Stadyumu ve kulübünüzü temsil eden bir final oynuyorsunuz, her oyuncunun içinde olmak istediği durum, büyük etaplı bir final ve bu mutlak kavga ve tutku eksikliğiyle oynuyorsunuz … o takımdan, en azından deniyormuş gibi görünen diğerleri … Jim, seni seviyorum, ama bir sonraki transfer gününde bu oyunculardan en az sekizinin ayrıldığını duyurduğunu duymak isterim. , tamamen dünün kanıtı üzerine.

(Granit) Xhaka 35 milyon sterlin, (Shkodran) Mustafi 35 milyon sterlin – ve yaklaşık 3 ft 2 inç olan ve bu konuda inleyen (Sergio) Aguero tarafından topun dışına itildi!

O takımda (Alexandre) Lacazette gibi oyuncularımız var. Lacazette 50 milyon sterlinlik bir futbolcu mu? Eğer öyleyse, ben de öyleyim!

En iyi çekmeceye asla girmemiş iyi futbolcular olan (Olivier) Giroud, (Theo) Walcott’tan kurtuldu.

Ama dün o takıma baktın, değil mi? (Pierre-Emerick) Aubameyang ve (Mesut) Ozil var, çoğu insan iki sınıf oyuncusu diyebilir. Ama dün ikisi de kayboldu.

Takımın geri kalanı kayboldu – ama Wilshere’i temize çıkarırdım.

(Aaron) Ramsey, kendisinin (Lionel) Messi olduğunu düşünüyor. O, Y ile Messi. Bu büyük oyunları oynadığımızda, teslim etmeyen adam.

(Hector) Bellerin’in ArsenalFanTV’de bir pop yaparken, başarısızlığı kutladıkları için gerçek hayran olmadıklarını söylediğini gördüm. Size söyleyeyim Bay Bellerin, Senor Bellerin, başarıyı kutlamayı çok isteriz! Avrupa’nın en yüksek ücretli yöneticilerinden ikisi olan Avrupa’nın en yüksek bilet fiyatlarını ödediğimiz gerçeği, aldığımızdan daha fazlasını bekliyoruz.