Dlatego SPÖ zaproponowało już kompleksowy pakiet środków, jak skutecznie zwiększyć liczbę szczepień ”, powiedział rzecznik zdrowia Philip Kucher.

Dlatego SPÖ zaproponowało już kompleksowy pakiet środków, jak skutecznie zwiększyć liczbę szczepień ”, powiedział rzecznik zdrowia Philip Kucher.

Dlatego SPÖ zaproponowało już kompleksowy pakiet środków, jak skutecznie zwiększyć liczbę szczepień ”, powiedział rzecznik zdrowia Philip Kucher. Wspomniał o obowiązkowym wywiadzie szczepień w przepustce matka-dziecko, elektronicznej karcie szczepień oraz możliwości zaszczepienia się w aptece, w pracy czy w szkole. „Niestety za rządów Hartingera-Kleina, ministra zdrowia FPÖ, wydarzyło się niewiele lub nic”, skrytykował Kucher. Minister zdrowia Brigitte Zarfl musi szybko wdrożyć środki.

Tyrolski radny ds. Zdrowia Bernhard Tilg (ÖVP) nadal opowiadał się za edukacją, zapobieganiem i środkami ostrożności, jeśli chodzi o obowiązkowe szczepienia – jednak jako środek skrajny nie wyklucza się obowiązkowych szczepień, powiedział Tilg na prośbę APA. Kampania uświadamiająca prowadzona przez kraj związkowy Tyrol przyniosła około 50 procent więcej szczepień przeciwko odrze, śwince i różyczce w pierwszej połowie roku niż w tym samym okresie poprzedniego roku. “” Ogniska odry w innych krajach związkowych oraz Europejski Tydzień Szczepień w kwietniu dodatkowo zwiększyły świadomość populacji w zakresie tej profilaktycznej opieki zdrowotnej. Gdyby jednak okazało się to konieczne, przymusowe szczepienia byłyby również możliwe jako środek skrajny “- powiedział Tilg. Zasugerował jednolite podejście we wszystkich krajach związkowych.

W tych krajach są obowiązkowe szczepienia

W dziewięciu krajach europejskich istnieje obecnie powszechne obowiązkowe szczepienie dzieci i młodzieży przeciwko odrze. Według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób jest to obowiązkowe w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Francji, na Węgrzech, we Włoszech, w Polsce, Słowacji i Słowenii.

© APA / Martin Hirsch / gl / wax

W Niemczech rząd przyjął latem odpowiedni projekt ustawy. Od marca 2020 roku rodzice będą musieli udowodnić, że zostali zaszczepieni, zanim ich dzieci zostaną przyjęte do przedszkola lub szkoły.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie. Więcej na ten temat ▶Wygraj prawdziwe bezprzewodowe słuchawki JBL już teraz! (E-media.at) Nowy dostęp (yachtrevue.at) 8 powodów, dla których fajnie jest być singlem (lustaufsleben.at) Łososiowy burger krewetkowy z majonezem wasabi i ogórkiem miodowym (smak .at) W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (trend.at) 35 najlepszych seriali rodzinnych na temat śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at) Hulajnogi elektryczne w Wiedniu: Wszyscy dostawcy i Porównanie cen 2020 (autorevue.at)

Dwaj wiceprzewodniczący gubernatorów prowincji Johanna Mikl-Leitner (Dolna Austria) i Hermann Schützenhöfer (Styria) wyraźnie opowiedzieli się za obowiązkowym szczepieniem przeciwko odrze w „„ dzienniku porannym Ö1 ”” radia ORF.triapidix300 0pinie Minister zdrowia Brigitte Zarfl odniosła się do zaleceń najwyższej rady lekarskiej i chce wymusić edukację.

Gubernator Dolnej Austrii Mikl-Leitner, obecnie przewodniczący konferencji gubernatora, powiedział ORF: „Odra może zagrażać życiu i dlatego opowiadam się za obowiązkowym szczepieniem przeciwko odrze.” „Zasady można określić za pomocą przepustki matka-dziecko. „Chodzi o decyzję podjętą przez rozsądek.” „Szef regionu Styrii Schützenhofer podkreślił:„ Musimy chronić słabych w naszym społeczeństwie, czyli dzieci, i musimy chronić wszystkich przed zarażeniem ”. Uważano, że odra została przezwyciężona, ale „nie udało się”.

„Musimy chronić słabych w naszym społeczeństwie, a są to dzieci”

Minister Zdrowia Zarfl odniósł się do trwającej nowelizacji ustawy epidemiologicznej, która przewiduje szczepienia pracowników służby zdrowia na odrę. Jeśli chodzi o zasięg szczepień w populacji, odniosła się do ORF na temat doświadczeń z innych krajów europejskich, gdzie te odnoszą największe sukcesy, “” które dają wiele możliwości “” nadrobienia zaległych szczepień. Na przykład Szwecja ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień w UE, ale nie jest to obowiązkowe. Na podstawie tych dowodów, powiedział Zarfl, rząd przejściowy chce skupić się na zwiększeniu świadomości i pamięci. W końcu 95 proc. Dzieci w Austrii otrzymało pierwszą szczepionkę przeciw odrze, drugą – konieczną – z różnych powodów nie przyjmuje się już wtedy tak często.

Uszkodzenia wywołane szczepionką: jak wielkie jest naprawdę niebezpieczeństwo?

Nowelizacja ustawy przewiduje również sprawdzenie przed wejściem do przedszkola lub szkoły podstawowej, czy dzieci otrzymały szczepienia określone w programie szczepień. Jeśli tak nie jest, planowana jest konsultacja nowego lekarza – wyjaśnił Zarfl. Zalecenia rady lekarskiej dotyczące dalszych zaostrzeń lub zobowiązań nie są dostępne.

Sprawa Styrii była powodem, dla którego Mikl-Leitner

Przypadek odry w Górnej Styrii, który stał się znany trzy dni temu, jest przyczyną wniosku Mikl-Leitnera o obowiązkowe szczepienia. W Knittelfeld około dwudziestu uczniów szkół podstawowych zostało poinformowanych we wtorek, że będą musieli zostać w domu przez następne trzy tygodnie z powodu choroby wirusowej.

Po podejrzeniu choroby tydzień temu sprawdzono zapisy szczepień około 160 uczniów. Lekarze stwierdzili, że ponad 20 osób nie miało żadnej widocznej ochrony przed chorobą. Następnie władze okręgu Murtal wydały zawiadomienie o separacji. W rezultacie niezaszczepione dzieci mają teraz zakaz uczęszczania do szkoły na 21 dni, aby nie przenosić odry na inne osoby w przypadku infekcji.

Krytyczne głosy z biura Haslauera

Biuro gubernatora Wilfrieda Haslauera (wiceprezesa) wyraziło sceptycyzm wobec ORF w sprawie obowiązkowych szczepień – kraj związkowy Salzburg chce bardziej skupić się na edukacji, perswazji i pozytywnych systemach motywacyjnych. Ponadto kraje federalne kierowane przez SP mają raczej sceptyczny stosunek do negatywnego nastawienia, powiedział.

W Niemczech jest inaczej: od marca 2020 r. Rodzice będą musieli udowodnić, że ich dzieci zostały zaszczepione przeciwko odrze, zanim zostaną przyjęte do przedszkola lub szkoły. Powinny zostać nałożone grzywny w wysokości do 2500 euro.

Zarfl poinformował o planowanym wprowadzeniu elektronicznej karty szczepień, która powinna zawierać także funkcję przypominania o opuszczonych szczepieniach. Właśnie wprowadzono ustawę o telematyce w dziedzinie zdrowia – na drugą połowę 2020 r. Planowany jest test pilotażowy w Wiedniu, Dolnej Austrii i Styrii. „Spodziewamy się, że wówczas wzrośnie zasięg szczepień” – powiedział minister.

Obowiązkowe szczepienia wymagane w Austrii

Austria powinna pójść za przykładem Niemiec, niedawno Austriackie Stowarzyszenie Lekarzy (ÖĘK) ponowiło swój apel o obowiązkowe szczepienia. Główne stowarzyszenie instytucji ubezpieczenia społecznego również opowiada się za obowiązkowymi szczepieniami przeciwko odrze, śwince i różyczce. Większość Austriaków jest najwyraźniej ogólnie otwarta na szczepienia. „Bardzo pozytywne” 37 procent widzi szczepienia, „raczej pozytywne”, dodatkowe 46 procent, według Austriackiego Stowarzyszenia Producentów Szczepionek (ÖVIH) wiosną. Jednak 13 procent postrzega szczepienia jako „raczej negatywne”, a 3 procent jako „bardzo negatywne”.

W Austrii szczepienia przeciwko odrze / śwince / różyczce są częścią harmonogramu szczepień; nie ma takiego obowiązku. W każdej chwili można nadrobić zaległości w szczepieniu. Według Ministerstwa Zdrowia szczepienia występują głównie u osób urodzonych w latach 2008–2010 oraz u osób dorosłych urodzonych w latach 90. Ponadto jedna trzecia osób w wieku od 15 do 30 lat nie jest obecnie szczepiona po raz drugi – ponad pół miliona osób. Liczba zaszczepionych osób wciąż jest niewystarczająca, aby zwalczyć odrę w Austrii. Wymaga to pokrycia w 95 procentach szczepień dwoma dawkami.

Według Ministerstwa Zdrowia w Austrii odnotowano w tym roku 148 przypadków odry (stan na dzień 5 grudnia). Dla porównania: w poprzednim roku było 77 przypadków, w 2017 roku 64 osoby, w roku poprzednim 21 przypadków w Styrii. Około dwóch tuzinów nieszczepionych uczniów szkół podstawowych w Górnej Styrii musi pozostać w domu przez około trzy tygodnie z powodu zachorowania na odrę.

Dla Zielonych „„ ostatnia konsekwencja ””

Mówiąc słowami wiceprzewodniczącej klubu, Sigrid Maurer, Zieloni mogą sobie wyobrazić przymusowe szczepienia „jako ostateczność w przypadku szczególnie groźnych chorób” „. „Zasadniczo, oczywiście, najważniejsza jest edukacja” „na temat szczepień”, powiedziała w „dzienniku obiadowym Ö1” „ORF.

Dla SPÖ obowiązkowe szczepienia to ostatnia z możliwości. “” Szwecja ma jeden z najwyższych wskaźników wyszczepialności w Europie bez obowiązkowych szczepień. Dlatego SPÖ zaproponowało już kompleksowy pakiet środków, jak skutecznie zwiększyć liczbę szczepień ”, powiedział rzecznik zdrowia Philip Kucher. Wspomniał o obowiązkowym wywiadzie szczepień w przepustce matka-dziecko, elektronicznej karcie szczepień oraz możliwości zaszczepienia się w aptece, w pracy czy w szkole. „Niestety za rządów Hartingera-Kleina, ministra zdrowia FPÖ, wydarzyło się niewiele lub nic”, skrytykował Kucher. Minister zdrowia Brigitte Zarfl musi szybko wdrożyć środki.

Tyrolski radny ds. Zdrowia Bernhard Tilg (ÖVP) nadal opowiadał się za edukacją, zapobieganiem i środkami ostrożności, jeśli chodzi o obowiązkowe szczepienia – jednak jako środek skrajny nie wyklucza się obowiązkowych szczepień, powiedział Tilg na prośbę APA. Kampania uświadamiająca prowadzona przez kraj związkowy Tyrol przyniosła około 50 procent więcej szczepień przeciwko odrze, śwince i różyczce w pierwszej połowie roku niż w tym samym okresie poprzedniego roku. “” Ogniska odry w innych krajach związkowych oraz Europejski Tydzień Szczepień w kwietniu dodatkowo zwiększyły świadomość populacji w zakresie tej profilaktycznej opieki zdrowotnej. Gdyby jednak okazało się to konieczne, przymusowe szczepienia byłyby również możliwe jako środek skrajny “- powiedział Tilg. Zasugerował jednolite podejście we wszystkich krajach związkowych.

W tych krajach są obowiązkowe szczepienia

W dziewięciu krajach europejskich istnieje obecnie powszechne obowiązkowe szczepienie dzieci i młodzieży przeciwko odrze. Według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób jest to obowiązkowe w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Francji, na Węgrzech, we Włoszech, w Polsce, Słowacji i Słowenii.

© APA / Martin Hirsch / gl / wax

W Niemczech rząd przyjął latem odpowiedni projekt ustawy. Od marca 2020 roku rodzice będą musieli udowodnić, że zostali zaszczepieni, zanim ich dzieci zostaną przyjęte do przedszkola lub szkoły.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie. Więcej na ten temat ▶Wygraj prawdziwe bezprzewodowe słuchawki JBL już teraz! (E-media.at) Nowy dostęp (yachtrevue.at) 8 powodów, dla których fajnie jest być singlem (lustaufsleben.at) Łososiowy burger krewetkowy z majonezem wasabi i ogórkiem miodowym (smak .at) W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (trend.at) 35 najlepszych seriali rodzinnych na temat śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at) Hulajnogi elektryczne w Wiedniu: Wszyscy dostawcy i Porównanie cen 2020 (autorevue.at)

Dwaj wiceprzewodniczący gubernatorów prowincji Johanna Mikl-Leitner (Dolna Austria) i Hermann Schützenhöfer (Styria) wyraźnie opowiedzieli się za obowiązkowym szczepieniem przeciwko odrze w „„ dzienniku porannym Ö1 ”” radia ORF. Minister zdrowia Brigitte Zarfl odniosła się do zaleceń najwyższej rady lekarskiej i chce wymusić edukację.

Gubernator Dolnej Austrii Mikl-Leitner, obecnie przewodniczący konferencji gubernatora, powiedział ORF: „Odra może zagrażać życiu i dlatego opowiadam się za obowiązkowym szczepieniem przeciwko odrze.” „Zasady można określić za pomocą przepustki matka-dziecko. „Chodzi o decyzję podjętą przez rozsądek.” „Szef regionu Styrii Schützenhofer podkreślił:„ Musimy chronić słabych w naszym społeczeństwie, czyli dzieci, i musimy chronić wszystkich przed zarażeniem ”. Uważano, że odra została przezwyciężona, ale „nie udało się”.

„Musimy chronić słabych w naszym społeczeństwie, a są to dzieci”

Minister Zdrowia Zarfl odniósł się do trwającej nowelizacji ustawy epidemiologicznej, która przewiduje szczepienia pracowników służby zdrowia na odrę. Jeśli chodzi o zasięg szczepień w populacji, odniosła się do ORF na temat doświadczeń z innych krajów europejskich, gdzie te odnoszą największe sukcesy, “” które dają wiele możliwości “” nadrobienia zaległych szczepień. Na przykład Szwecja ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień w UE, ale nie jest to obowiązkowe. Na podstawie tych dowodów, powiedział Zarfl, rząd przejściowy chce skupić się na zwiększeniu świadomości i pamięci. W końcu 95 proc. Dzieci w Austrii otrzymało pierwszą szczepionkę przeciw odrze, drugą – konieczną – z różnych powodów nie przyjmuje się już wtedy tak często.

Uszkodzenia wywołane szczepionką: jak wielkie jest naprawdę niebezpieczeństwo?

Nowelizacja ustawy przewiduje również sprawdzenie przed wejściem do przedszkola lub szkoły podstawowej, czy dzieci otrzymały szczepienia określone w programie szczepień. Jeśli tak nie jest, planowana jest konsultacja nowego lekarza – wyjaśnił Zarfl. Zalecenia rady lekarskiej dotyczące dalszych zaostrzeń lub zobowiązań nie są dostępne.

Sprawa Styrii była powodem, dla którego Mikl-Leitner

Przypadek odry w Górnej Styrii, który stał się znany trzy dni temu, jest przyczyną wniosku Mikl-Leitnera o obowiązkowe szczepienia. W Knittelfeld około dwudziestu uczniów szkół podstawowych zostało poinformowanych we wtorek, że będą musieli zostać w domu przez następne trzy tygodnie z powodu choroby wirusowej.

Po podejrzeniu choroby tydzień temu sprawdzono zapisy szczepień około 160 uczniów. Lekarze stwierdzili, że ponad 20 osób nie miało żadnej widocznej ochrony przed chorobą. Następnie władze okręgu Murtal wydały zawiadomienie o separacji. W rezultacie niezaszczepione dzieci mają teraz zakaz uczęszczania do szkoły na 21 dni, aby nie przenosić odry na inne osoby w przypadku infekcji.

Krytyczne głosy z biura Haslauera

Biuro gubernatora Wilfrieda Haslauera (wiceprezesa) wyraziło sceptycyzm wobec ORF w sprawie obowiązkowych szczepień – kraj związkowy Salzburg chce bardziej skupić się na edukacji, perswazji i pozytywnych systemach motywacyjnych. Ponadto kraje federalne kierowane przez SP mają raczej sceptyczny stosunek do negatywnego nastawienia, powiedział.

W Niemczech jest inaczej: od marca 2020 r. Rodzice będą musieli udowodnić, że ich dzieci zostały zaszczepione przeciwko odrze, zanim zostaną przyjęte do przedszkola lub szkoły. Powinny zostać nałożone grzywny w wysokości do 2500 euro.

Zarfl poinformował o planowanym wprowadzeniu elektronicznej karty szczepień, która powinna zawierać także funkcję przypominania o opuszczonych szczepieniach.